
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach włącza się do ogólnopolskiej akcji czytania największych polskich dzieł literackich "Narodowe Czytanie” pod patronatem prezydenta Polski.
7 września odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Tym razem bohaterem będzie Aleksander Fredro, który "na rodaków spoglądał z humorem, czasem ironią, ale i pogłębioną refleksją, zadumą" - jak pisze prezydent Bronisław Komorowski, zachęcając do udziału w akcji.
Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane "narodowym", aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
Rok temu odbyła się pierwsza edycja akcji Narodowego Czytania. Głośną lekturę "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza rozpoczął prezydent Komorowski w warszawskim Ogrodzie Saskim. Akcja cieszyła się niezwykłym zainteresowaniem, w całym kraju przyłączyło się do niej wiele miast, miasteczek i małych miejscowości, czytano w bibliotekach, na miejskich placach, rynkach, w domach pomocy społecznej.
Zapraszamy 7 września ( sobota) o godz. 10.00 do ciężkowickiego ratusza-sala widowiskowa, wybrane utwory czytać będą : Burmistrz Miasta i Gminy oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach .
Zachęcamy do przyniesienia książek z utworami A.Fredry, na których składany będzie pamiątkowy stempel.
SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY
Strona internetowa została sfinansowana ze środków Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.


