Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE. Filia w Jastrzębi
13 kwietnia 2024“KSIĄŻKA DLA SIENIORA: Wspólna Inicjatywa Biblioteki i Dziennego Domu Senior+ w Ostruszy”
18 kwietnia 202411 kwietnia br. miały miejsce aż cztery wyjątkowe spotkania z Jackiem Łapińskim, znanym pisarzem, prawnikiem i podróżnikiem. Spotkania odbyły się w następujących miejscach:
- Szkoła Podstawowa w Ciężkowicach dla klasy VII i VIII,
- Szkoła Podstawowa w Bogoniowicach dla klasy VII i VIII,
- Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach,
- Dziennym Domu Senior+ w Ostruszy.
Jacek Łapiński, autor książek o rozwoju osobistym, takich jak “Z uśmiechem Ci do twarzy”, “Dlaczego warto czytać?!”, “Pasja zamiast nałogów – chyba że nałóg namiętnego czytania” oraz “Jak być lepszym w życiu prywatnym i zawodowym”, dzielił się swoimi doświadczeniami, opowiadał o wartościach czytelnictwa, rozwijaniu pasji i dążeniu do szczęścia. Zachęcał do pozytywnego myślenia, działania i czerpania radości z życia.
Spotkania w szkołach były skierowane do młodzieży. Autor opowiadał o swoich książkach, odpowiadał na pytania i motywował do działania. Podkreślał, jak ważne jest czytanie książek oraz wskazywał na wymierne korzyści płynące z tej aktywności. Wielokrotnie akcentował, że posiadanie i rozwijanie pasji jest istotne dla osiągnięcia sukcesu w życiu osobistym. Prowadzący przekonywał, że podstawową korzyścią z czytania jest rozwijanie intelektu, co w dorosłym życiu przekłada się na znalezienie satysfakcjonującej pracy zgodnej z naszymi pasjami i marzeniami. Zachęcał do tego, by każdego dnia stawać się coraz lepszą wersją siebie, rozwijać zainteresowania oraz dbać o zdrowi i kondycję fizyczną.
Spotkanie w Domu Dziennym Senior+ w Ostruszy miało charakter motywacyjny i było skierowane do osób starszych. Jacek Łapiński przekonywał, że uśmiech jest najlepszą receptą na szczęście i zachęcał do aktywnego spędzania czasu. Szczególną uwagę poświęcił roli czytelnictwa w życiu seniorów, wyjaśniając, że czytanie to nie tylko sposób na rozrywkę, ale również doskonały trening pamięci, koncentracji, wyobraźni i kreatywności. Ponadto może przeciwdziałać demencji i innym chorobom neurodegeneracyjnym, zmniejszać stres oraz poprawiać samopoczucie. Autor zachęcał seniorów do regularnego czytania, podkreślając, że każdy może znaleźć coś dla siebie i czerpać radość z czytania. Uczestnicy mieli również okazję nabyć książki z autografem autora.
Wszystkie cztery spotkania były niezwykłe i z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników.
Fotorelacja