Usługi prezencyjne

Czytamy na miejscu

UDOSTĘPNIANIE PREZENCYJNE

Udostępnianie prezencyjne realizowane jest w czytelniach. Użytkownicy mają możliwość korzystania zarówno ze zbiorów książkowych jak i czasopism. Cisza i spokój sprzyjają samodzielnej pracy naukowej. Ze względu na powszechność korzystania i wysoką wartość wydawnictw znajdujących się w czytelni, udostępnia się je wyłącznie na miejscu.

Oprócz księgozbioru podręcznego, którego trzon stanowią encyklopedie, słowniki, leksykony, informatory, czytelnia oferuje wydawnictwa na poziomie szkoły średniej i akademickiej z zakresu podstawowych dziedzin wiedzy: bibliotekoznawstwo, filozofia, psychologia, religia, socjologia, polityka, ekonomia, prawo, administracja publiczna, oświata i wychowanie, fizyka, chemia, nauki biologiczne, medycyna, technika, rolnictwo, przemysł, sztuka, rozrywka, sport, językoznawstwo, geografia, historia.

Czytelnia Biblioteki dysponuje dość dużym zbiorem z zakresu wiedzy o Unii Europejskiej, i wiedzy o regionie.

W czytelni Biblioteki do dyspozycji uczniów i studentów są informatory o szkołach wyższych. Nie musisz być czytelnikiem biblioteki, aby korzystać z czytelni! Szczegółowe zasady korzystania z czytelni określa regulamin czytelni. Wszystkich uczniów i studentów zapraszamy do korzystania z czytelni! Wszystkich zaś zapraszamy do korzystania z prasy!

ZAPROPONUJ KSIĄŻKĘ

Jeżeli w naszych zbiorach nie ma interesującej Cię pozycji możesz ją zamówić z pomocą formularza a my postaramy się ją sprowadzić!

ZAMÓW KSIĄŻKĘ